Pomoc Drogowa Chrzanów, Holowanie, LawetaCałodobowa pomoc drogowaHolowanie pojazdów osobowych, Transport ( laweta ) oraz drobne naprawy pojazdów na drodze. Do Państwa dyspozycji jesteśmy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Spośród innych firm wyróżnia nas czas reakcji, solidny serwis, szybkość działania i miła obsługa. Zawsze zapewniamy fachową pomoc w sytuacjach kryzysowych, a także konkurencyjne na rynku ceny. Usługi holowania i pomocy drogowej świadczymy na terenie powiatu Olkuskiego, na terenie takich miast jak  OlkuszKluczeBukownoWolbromChrzanów, Trzebinia.Dąbrowa Górnicza.

Zadzwoń: 509899380

Pomoc drogowa Bukowno

Pomoc drogowa daje nam poczucie bezpieczeństwa w trasie. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć co spotka nas na drodze. We własnym zakresie możemy się jednak zabezpieczyć nawiązując kontakt z profesjonalną firmą specjalizującą się w pomocy drogowej. Zajmujemy się pomocą drogową od kilkudziesięciu lat i działamy na terenie powiatu olkuskiego. Bogate doświadczenie sprawia, że świadczymy usługi na wysokim poziomie. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i zadowolenie współpracujących z nami klientów.

Holowanie Bukowno

Holowanie samochodu nie jest procesem skomplikowanym jednak, żeby robić to poprawnie potrzebujemy wiedzy i doświadczenia. Każdy z nas może nauczyć się sprawnie holować swój samochód, jednak praktyka pokazuje, że kierowcy często nie są do tego zadania przygotowani. W wielu wypadkach nie dysponują odpowiednim sprzętem (awaria samochodu zawsze przydarza się w najmniej odpowiednim momencie, przez co jesteśmy zaskoczeni). Zazwyczaj też nie wiedzą ją holować pojazd zgodnie z prawem. Poleganie jedynie na własnej intuicji jest ryzykowne – brak wiedzy sprawia, że narażamy nie tylko samochód, ale też bezpieczeństwo swoje i innych osób biorących udział w ruchu drogowym. Nieznajomość przepisów nie chroni nas przed poniesieniem konsekwencji ich nieprzestrzegania – musimy liczyć się z wysokim mandatem. Jeżeli zostaliśmy zaskoczeni awarią naszego samochodu i nie mamy pewności, czy jesteśmy w stanie odholować go sprawnie – dla własnego komfortu i bezpieczeństwa zadzwońmy po pomoc drogową. Być może w trakcie konsultacji z naszym pracownikiem okaże się, że drobnych napraw można dokonać na miejscu, a holowanie nie jest niezbędne (wówczas mamy szansę zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze).

Laweta Bukowno

Laweta zdaje egzamin zawsze wtedy, gdy holowanie przy pomocy linki holowniczej nie jest możliwe. Warto zdawać sobie sprawę, że nie każdy pojazd nadaje się do tradycyjnego holowania. Wyjątkiem są na przykład samochody z automatyczną skrzynią biegów. W żadnym wypadku nie można holować auta, w którym układ hamulcowy lub kierowniczy uległ uszkodzeniu. Do holowania potrzebne są też sprawne światła. Sami nie mamy możliwości holowania naszego samochodu na autostradzie (nawet jeżeli jest ono sprawne i spełnia wszystkie warunki niezbędne do holowania ). Holować na autostradzie może tylko firma zajmująca się pomocą drogową. Ale i ona jest w tym przypadku ograniczona – ma prawo odholować auto jedynie do najbliższego zjazdu. Na autostradzie nie obejdziemy się bez lawety. Transportem samochodów na lawecie mogą zajmować się tylko firmy świadczące usługi pomocy drogowej (konieczne są specjalne uprawnienia). Laweta umożliwia przewożenie dwóch aut jednocześnie. W ten sposób transportuje się też samochody ciężarowe i auta z przyczepą.

Bukowno – miasto w powiecie olkuskim

Bukowno jest to miasto położone w województwie małopolskim, w powiecie olkuskim (nad rzekami Babą i Sztołą). Znajduje się ono dokładnie w połowie trasy pomiędzy Katowicami i Krakowem (jest ono zlokalizowane na granicy Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej i Wyżyny Śląskiej). Bukowno prawa miejskie uzyskało dopiero w 1962 roku. Powierzchnia miasta to 64, 59 kilometra kwadratowego. Liczba ludności w 2019 roku wynosiła ponad dziesięć tysięcy. Bukowno otoczone jest lasami, a w jego południowo-wschodniej części znajduje się zalew (który został sztucznie zarybiony). Miasto zaliczane jest do Jaworznicko-Chrzanowskiego Okręgu Przemysłowego. Już w czasach średniowiecza Bukowno było rejonem ważnym z punktu widzenia gospodarczego. Obecnie na terenie Bukowna funkcjonują Zakłady Górniczo-Hutnicze ołowiu i cynku. Na terenie miasta funkcjonuje Kościół rzymskokatolicki, Kościół polskokatolicki, Kościół Wolnych Chrześcijan, a także Świadkowie Jehowy. Znajdują się tu szkoły, a także klub sportowy Bukowno.